Prešov má istú účasť v Play-Off po výhre s Topoľčanmi

Hokejový klub PHK 3b Prešov si zaistil miesto v tohtoročných vyraďovacích súbojoch, kedy porazil HC Topoľčany 3:1. Góly vsietili za Prešov v 35. minúte Chalupa, minútu na to Jaroš a v 44. minúte potvrdil skóre Lipovský. Prešovčania pritom prehrávali od 21. minúty po góle Fuseka, no zápas dokázali zvrátiť. Na duel sa prišlo pozrieť 240 divákov.

Zostava PHK 3b Prešov: Riečický (Borároš) – V. Sabol, Pitka, Kobeľa, Novický, Guntáš, Osuský, Hargaš – Matejka, Tomčák, F. Pekarčík – A. Lipovský, M. Nagy, I. Jaroš – K. Horvát, Kivader, Ferenc – Potoček, Chalupa

HC Topoľčany: Račko (Hargaš) – Bystričan, Guričan, Ondruška, Chromý – Káčer, Dobrý, Fusek – D. Mihalik, Záhorský, Bosák – M. Záborský

Oficiálna správa zo stránok PHK 3b Prešov

“Topoľčany stíhali s jedenástimi korčuliarmi tempo hry iba v úvode prvej tretiny, kedy si vytvorili aj nejaké príležitosti. V 8. minúte mohol otvoriť skóre Adam Záhorský, v prvej šanci neprekonal brankára ani na dvakrát, následne o asi 30 sekúnd bránu netrafil. Od polovice zápasu už mal hlavné slovo Prešov. Šikovne sa pred brankára dostali v 10. minúte najprv Pekarčík a následne aj Adrián Lipovský, obaja ale neprekonali skvelého Jozefa Račka. Ten sa blysol aj pri prieniku Tomčáka a nájazde Ferenca. K otvoreniu skóre nechýbalo veľa ani obrancovi Novickému, gólman ale včas zasiahol ramenom. Hlavne vďaka nemu držali hostia do prvej prestávky vyrovnaný stav.

Prešovčania začali druhé dejstvo vysokou aktivitou, na dvakrát sa nepresadil Matejka a následne neuspel ani Tomčák. Okamžite potom šli hostia do brejku, v nájazde sa ocitol Jakub Fusek, prvú strelu ešte Riečický vyrazil, na dorážku už bol ale prikrátky a Topoľčany tak viedli. Po zbytok času sa Žochari iba bránili. kazili hru, vyhadzovali puk, dopredu sa nehrnuli. Vzadu ich podržal zakaždým Račko. Vo veľkých šanciach zlikvidoval Horváta, Pekarčíka aj Kivadera. Vyrovnať mohol aj Chalupa, pred bránou bol ale faulovaný, rozhodca ale neodpískal nájazd. Prešovské strelecké trápenie ukončil až v 35. minúte gól Samuela Chalupu z rýchleho útoku. O 15 sekúnd už svietil na tabuli stav 2:1 v prospech domácich, sám na bránu šiel Igor Jaroš a strelou k bližšej tyči nedal Račkovi šancu. V ďalších šanciach boli ešte Horvát a Matejka, prvý stroskotal na brankárovi a druhý menovaný prestrelil.

Prešov pokračoval v dobrej hre, už po pár sekundách hry sa do šance dostal Horvát, Račka ale neprestrelil. Domáci mohli doplatiť neskôr na zaváhanie v defenzíve, Záhorskému ale vzal gól z hokejky Pitka. Ten následne rozbehol akciu, na ktorej konci bol parádny gól Adriána Lipovského, ktorý si položil brankára a bekhendom poslal puk ponad neho. Ďalšiu parádičku si dovolil Lukáš Potoček, avšak nedostal puk do brány. V 51. minúte neskóroval ani Marek Nagy, keď ho zlikvidoval znova Jozef Račko. Blysol sa aj Dominik Riečický pri šanci Patrika Bosáka. Tečovanými strelami sa v závere nepresadili domáci Pitka ani Ľuboš Dobrý. Prešovčania zvládli dôležitý súboj a zaistili si účasť v play-off.”