Učebne základnej školy v Stropkove prešli modernizáciou za viac ako 192-tisíc eur


Spravodajstvo Stropkov

Foto: Učebne základnej školy v Stropkove prešli modernizáciou za viac ako 192-tisíc eur
Foto: Mesto Stropkov | Zobraziť galériu

Žiaci najmladšej školy v Stropkove majú vynovené učebne. Samospráva nedávno ukončila projekt Modernizácia učební v ZŠ Stropkov, ktorý podala ešte v roku 2017. Prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sa mestu podarilo získať viac než 192-tisíc eur na vybavenie tried Základnej školy na Konštantínovej.

Dĺžku realizácie ovplyvnilo množstvo faktorov. Najviac sa na nej podpísala situácia v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), a to predovšetkým zdĺhavým procesom zo strany riadiaceho orgánu - Ministerstva pôdohospodárstva a vidieka SR. 

Neočakávané zdržanie nastalo aj pri verejnom obstarávaní. Istý čas si vyžiadala tiež dodávka konkrétneho tovaru. Tieto negatívne aspekty prispeli k tomu, že projekt bol ukončený po piatich rokoch, i keď mal trvať len dvanásť mesiacov. 

Mesto Stropkov na internetovej stránke informuje o tom, že sa modernizácie dočkali fyzikálna, biologická, chemická, jazyková, počítačová učebňa a školské dielne. Súčasťou týchto učební sú rovnako plnohodnotne vybavené pracoviská pre učiteľov.

Vyriešili sme tiež problém morálneho zastarania IKT učební, ale aj ďalších špecializovaných pracovísk. Veľkým prínosom je aj nový nábytok, keďže ten pôvodný, spred viac ako 20 rokov, pomaly dosluhoval,“ dodal riaditeľ školy Jaromír Zachar.





Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie v Prešovskom kraji