Cyklolávka v Humennom už spája brehy Laborca. Slúžiť verejnosti by mala od októbra


Foto: Cyklolávka v Humennom už spája brehy Laborca. Slúžiť verejnosti by mala od októbra
Galéria: 7 fotiek
Foto: Mesto Humenné

Výstavba projektu Lávka pre peších a cyklistov v Humennom počas stredy 14. júna a štvrtka 15. júna 2023 výrazne pokročila. Počas stredy prebehli práce na pravom brehu Laborca, ktoré pozostávali z uloženia krajnej mostnej konštrukcie na betónové opory a mikropilotové základy.

O deň na to bola osadená aj stredná mostná časť. Počas štvrtka sa podarilo dostať na svoje miesto aj tretiu mostnú konštrukciu, tá je na ľavom brehu Laborca. Krajné mostné konštrukcie vážili 32 ton, pričom stredná časť vážila až 42,5 tony.

Najhlavnejšou časťou stavebných prác počas dvoch dní bolo presne zmerať mostné konštrukcie a následne ich podľa geodeticky získaných hodnôt uložiť. Najdlhšie sa osádzala tretia časť, potrebné bolo upraviť oceľové výstuhy,“ informoval Marián Škuba z kancelárie primátora na oficiálnej webovej stránke mesta.

V najbližších dňoch sa vykoná dorovnanie lávky prostredníctvom hydraulických zdvihákov. Následne by sa mala konštrukcia pripraviť na zváranie, čím sa stane spojeným samonosným celkom. Postupne sa začnú odstraňovať dočasné podporné konštrukcie a výstuhy. 


Lávka na Štefánikovej ulici bude napojená na už existujúci cyklochodník, ktorý sa nachádza pri rieke Laborec. Pri tretej mostnej konštrukcii na Jesenovskej strane sa vybuduje aj nový cyklochodník. Na týchto uliciach sa rozšíria už existujúce chodníky. 

Projekt by mal byť oficiálne dokončený v októbri 2023, kedy by už malo nové mostné dielo slúžiť obyvateľom a návštevníkom Humenného.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: