Začína sa Národný týždeň charity, k podporovateľom sa pridá aj mesto Prešov


Foto: Začína sa Národný týždeň charity, k podporovateľom sa pridá aj mesto Prešov Foto: pixabay.com

Od pondelka 19. júna do nedele 25. júna bude vo viacerých mestách na Slovensku prebiehať Národný týždeň charity. Hlavným koordinátorom a iniciátorom je Slovenská katolícka charita, ktorej členom je Gréckokatolícka charita v Prešove. 

K podpore iniciatívy sa pridalo aj mesto Prešov. Na znak solidarity bude v pondelok 19. júna do bordovej farby nasvietená budova historickej radnice a budova Caraffovej väznice. Do iniciatívy sa s vlastným programom zapájajú jednotlivé arci/diecézne a eparchiálne charity, aby verejnosti priblížili svoju činnosť.  

Vlastný program chystá aj Gréckokatolícka charita Prešov, tešiť sa môžete na charitatívny bazár, kreatívne dielne a „živú knižnicu“. Záujemcovia si budú môcť zmerať sily v rôznych športových hrách. Pre návštevníkov Nízkoprahového denného centra je pripravené podujatie s názvom Palacinkovica, ktoré sa uskutoční v piatok 23. júna. 

Celý Národný týždeň charity sa bude niesť v znamení vďačnosti a charitní zamestnanci budú v uliciach slovenských miest rozdávať medovníkové srdcia. Tak sa chce charita poďakovať za každého človeka, ktorému vlani pomohla. Celkovo poskytla pomoc viac ako 75-tisíc príjemcom,“ informuje mesto Prešov na svojej webovej stránke.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: