Prešovský samosprávny kraj rokoval s Malopoľským vojvodstvom. Témou boli aj nové cezhraničné dopravné spojenia


Foto: Prešovský samosprávny kraj rokoval s Malopoľským vojvodstvom. Témou boli aj nové cezhraničné dopravné spojenia
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Prešovský samosprávny kraj

Prešovský samosprávny kraj si v tomto roku pripomína 20. výročie spolupráce s Malopoľským vojvodstvom. Nedávno sa konalo zasadnutie v Krakove, na ktorom nadviazali na februárové stretnutie. 

„V Krakove na zasadnutí riadiaceho výboru pre vzájomnú spoluprácu sme potvrdili, že chceme ďalej pokračovať v prehlbovaní priateľských a obojstranne prínosných väzieb,“ informuje v príspevku na sociálnej sieti Prešovský samosprávny kraj. 

Rokovania viedol podpredseda Prešovského samosprávneho kraja Štefan Bieľak a vicemaršálek Malopoľska Józef Gawron. Témou bola spolupráca v oblasti dopravy, teda cestné projekty Slovenska a Poľska, integrovaná verejná doprava a možnosti pre spustenie nových cezhraničných autobusových a železničných dopravných spojení. 

Okrem toho rokovali o vzájomnej kooperácii pri zavedení programu INTERREG 2021 - 2027. Má ísť o o nové projekty v inštitucionálnej spolupráci a zveľaďovaní života seniorov v poľsko-slovenskom pohraničí. Okrem realizácie projektu INTERREG sa rozprávali aj o Fonde malých projektov a o rozvoji partnerstva v oblastni cestovného ruchu. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo