V Humennom obnovujú verejné multifunkčné ihriská, ktoré zničili vandali


Foto: V Humennom obnovujú verejné multifunkčné ihriská, ktoré zničili vandali
Galéria: 5 fotiek
Foto: Mesto Humenné

V Humennom ide rekonštrukcia verejných multifunčných ihrísk do finálnej fázy. Obnova čaká aj verejný športový areál, ktorý sa nachádza na Sídlisku I. V mesiacoch máj a jún sa podarilo vynoviť športovisko na Sídlisku pod Sokolejom. V týchto dňoch sa v záverečnej fáze nachádza ihrisko na Sídlisku III. 

Renovácie verejných športových ihrísk boli vykonané v dôsledku nezodpovednej mládeže a nočných vandalov, ktorí tu vykonali množstvo výtržností. Z toho dôvodu muselo byť vymenené pletivo na Sídlisku pod Sokolejom (Partizánska ulica) a aj na Sídlisku III (Laborecká ulica). 

Práce na oboch športových areáloch realizovala Správa rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) vlastným zabezpečením. Zakúpené pletivo (4-metrové tenisové pletivo s malými okami, cena 3 600 eur) osadili, natiahli oceľové laná s vysokou odolnosťou a elasticitou pomedzi pletivové oká, aby sa vytvorila celistvá ochrana športoviska,“ uviedol Marián Škuba, tlačový referent mesta Humenné prostredníctvom webovej stránky


V najbližších dňoch bude rekonštruované multifunkčné ihrisko na Sídlisku I (Československej armády). Pracovníci dodávateľskej firmy na tomto ihrisku vymenia umelú trávnatú plochu, menšie opravy už boli vykonané. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: