Modernizácia vozového parku v Policajnom zbore pokračuje: Nové autá majú zlepšovať pracovné podmienky


Foto: Modernizácia vozového parku v Policajnom zbore pokračuje: Nové autá majú zlepšovať  pracovné podmienky
Galéria: 3 fotky
Foto: Ministerstvo vnútra SR

Policajtom vo všetkých krajoch boli v piatok 23. júna odovzdané ďalšie nové autá zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky. Nové autá majú policajtom zlepšovať pracovné podmienky. Množstvo áut v teréne malo najazdených aj niekoľko stotisíc kilometrov. 

Presnejšie ide o autá kategórie SUV BMW X3 PHEV a SUV KIA Sportage PHEV. Príslušníci Policajného zboru v Prešove prevzali dve autá BMW X3 v policajnej verzii. Desať áut KIA Sportage v civilnej verzii bolo prerozdelených medzi kraje. Tieto autá v civilnej verzii boli odovzdané aj so skrytým zvukovo-svetelným výstražným zariadením. 

Ministerstvo vnútra na základe verejného obstarávania ukončeného v októbri 2022 zakúpilo celkovo 120 kusov vozidiel kategórie BMW X3 PHEV, následne v novembri 2022 zakúpilo ďalších 57 kusov vozidiel KIA Sportage PHEV. Ide o vozidlá kategórie SUV 4x4 plug – in hybrid,“ informuje ministerstvo vnútra vo vyjadrení. 


Rezort prerozdeľuje autá postupne. Modernizáciou vozového parku Policajného zboru sa snažia znížiť náklady na servis a údržbu. Nové vozidlá majú lepší prejazd terénom, sú výkonnejšie, viditeľnejšie a taktiež zvyšujú bezpečnosť posádky. 

Cena za auto BMW X3 PHEV je viac ako 72-tisíc eur, za auto KIA Sportage PHEV je to viac ako 43-tisíc eur. Vo výbere dominovali elektromobily a hybridy, pre potreby nabíjania je momentálne pokrytých 44 lokalít a vybudovaných 160 nabíjacích bodov. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: