Muž našiel v Sečovskej Polianke osem kusov nevybuchnutej munície. Niektoré musel pyrotechnik odpáliť na mieste


Foto: Muž našiel v Sečovskej Polianke osem kusov nevybuchnutej munície. Niektoré musel pyrotechnik odpáliť na mieste Foto: Ministerstvo vnútra SR

V nedeľu 25. júna bola vyslaná policajná hliadka do obce Sečovská Polianka, kde bol ohlásený nález neznámej munície. Muž našiel počas prestavby domu osem kusov mín. 

„Oznamovateľ, 34-ročný muž, našiel osem kusov jemu neznámej munície počas prestavby rodinného domu,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. 

Policajná hliadka objekt zabezpečila a krajský pyrotechnik po príchode určil, že ide o nevybuchnuté delostrelecké míny kalibru 82 mm z druhej svetovej vojny. Z bezpečnostných dôvodov pyrotechnik odpálil tri míny na mieste, ďalšie prevzal k následnému zneškodneniu. 


„Ide o typický príklad toho, že munícia, ktorú neustále nachádzame, je stále plne funkčná, a preto veľmi nebezpečná. Akákoľvek manipulácia s ňou prináša riziko spojené s nebezpečenstvom pre naše zdravie i životy,“ upozorňuje prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. 

Ak objavíte muníciu, miesto nálezu čímkoľvek označte a kontaktujte políciu na tiesňovej linke 158. S muníciou za žiadnych okolností nemanipulujte a nechytajte ju do rúk. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: