Prešovská tanečná umelecká škola má novú majsterku sveta. Šikovná Nelli zaujala spomedzi 115 súťažiacich


Foto: Prešovská tanečná umelecká škola má novú majsterku sveta. Šikovná Nelli zaujala spomedzi 115 súťažiacich
Galéria: 6 fotiek
Foto: Eva Benková

Od štvrtka 22. júna sa v českom meste Chomutov konala tanečná súťaž Dance Fever. Organizátorom bol miestny klub Beethoven DC Chomutov a hostil súťažiacich z rôznych kútov sveta. Mestská športová hala bola zaplnená disco dance tanečníkmi, celkovo sa súťaže zúčastnilo 1 996 tanečníkov z osemnástich krajín. 

Obrovský úspech mala aj členka prešovskej tanečnej umeleckej školy Grimmy Prešov. Nelli Benková sa stala majsterkou sveta v kategórii Disco Dance Sólo dievčatá JVK I. Víťazstvo si odniesla spomedzi 115 súťažiacich tanečníc. 

„Pocity? Neuveriteľné, neskutočné. Prešla si šiestimi kolami, počas súťaže bolo naozaj veľké teplo. Vo finále boli dve Slovenky, dve Ukrajinky a dve Poľky. Nelli zatancovala vyrovnane všetkých šesť kôl. Súťažilo sa celý deň, od 10:00 hod., finále bolo večer po 20:00 hod. Finále sa tancovalo v úžasnej atmosfére, burácala celá hala. Bol to naozaj nezabudnuteľný moment a zážitok na celý život. Rodičia, tréneri, Grimmy klub - všetci sme veľmi vďační a šťastní ,“ vyjadrila sa nadšená mama majsterky sveta Eva Benková. 

Nelli tancuje od šiestich rokov, venuje sa rôznym tanečným štýlom. Podľa slov hrdej mamy sa stala v roku 2019 majsterkou sveta a Európy streetdance show duo a  streetdance show skupina. Okrem toho je aj majsterkou sveta discodance duo za rok 2022 a dvojnásobná majsterka SR v sólo jazz dance. 

„Disco dance je fyzicky veľmi náročný športovo-tanečný štýl, kde je veľmi silná konkurencia hlavne tanečníčok zo všetkých severských štátov  - Švédsko, Fínsko, Nórsko, ale aj Ukrajiny a samozrejme aj iných európskych krajín,“ dodáva Eva Benková. 
Prečítajte si viac: