Krajskí poslanci schválili milión eur na operatívne riešenia po povodniach v Prešovskom kraji


Foto: Krajskí poslanci schválili milión eur na operatívne riešenia po povodniach v Prešovskom kraji Foto: Facebook/Prešovský samosprávny kraj

V pondelok 26. júna schválili v rámci úpravy rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja 2023 krajskí poslanci milión eur pre Správu a údržbu ciest PSK na operatívne riešenia a zasahovanie pri náhlych a neočakávaných povodniach. Prešovská krajská samospráva o tom informovala v príspevku na sociálnej sieti. 

Financie boli schválené v súvislosti s udalosťami, ku ktorým došlo počas víkendu 24. júna a 25. júna. V niektorých okresoch Prešovského kraja spôsobili prívalové dažde obrovské škody. Krajskí cestári boli v teréne a bojovali s následkami zlého počasia, ktoré najviac postihlo bardejovský, svidnícky a čiastočne aj vranovský okres. Financie budú konkrétne použité na sanáciu, opravy a rekonštrukcie dotknutých mostov a ciest II. a III. triedy.


„Prostriedky sú určené pre Správu a údržbu ciest PSK, pretože tá je správcom ciest a mostov v kraji. Milión eur vychádza z odhadu, pretože už počas víkendu pracovali naši projektanti, stavebný dozor v teréne. Boli obzrieť rozsah škôd a vyčíslili to rádovo na jeden milión eur, možno o niečo viac, keďže nevieme, ako nám dopadne verejné obstarávanie nám dopadne, ale veríme, že sa do tejto sumy s týmito prácami vojdeme,” uviedol vedúci odboru financií Úradu PSK Peter Makara.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: