Na Slovensku prebieha policajná akcia Aktívny štít: Zameriava sa na bezpečnosť v železničnej doprave


Foto: Na Slovensku prebieha policajná akcia Aktívny štít: Zameriava sa na bezpečnosť v železničnej doprave Foto: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Na Slovensku prebieha od štvrtka 29. júna do piatka 30. júna policajná akcia s názvom Aktívny štít. Jej organizáciu zabezpečila Európska asociácia železničných polícií - RAILPOL a je zacielená na preventívne pôsobenie v oblasti bezpečnosti železničnej dopravy.

Hliadky príslušníkov Policajného zboru služby železničnej polície a poriadkovej polície s pridelenými služobnými psami sa zamerajú na dodržiavanie zákazu prechádzať cez železničnú dráhu mimo určeného priestoru priechodu alebo železničného priecestia,“ informuje Zuzana Hrabovská, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru. 

Policajti upriamia pozornosť na kontrolu vstupovania do priestorov neprístupných verejnosti. Na železničných staniciach a v blízkom okolí budú pátrať po osobách a veciach, zamerajú sa aj na odhaľovanie nelegálnej migrácie.

Cieľom je zvýšiť bezpečnosť občanov a ochranu života, zdravia a majetku v obvode železničných dráh, preto budú policajné hliadky zisťovať protiprávne konanie cestujúcich a zamestnancov železničných staníc. Týmto spôsobom by sa malo predísť krádežiam majetku cestujúcich. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: