Každoročný cyklus zarybňovania tento rok začal na Orave, v kompetencii ho má Správa Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici. Zamestnanci Strediska starostlivosti o genofond rýb nasadili približne polročné pstruhy aj do lokalít centrálnej a východnej časti Tatier.
Do Chotárskeho potoka v Tatranskej Lomnici bolo vypustených pätnásťtisíc násad. Nový život sa dostal aj do Skalnatého potoka v Tatranských Matliaroch, Širokého potoka v Širokej doline a do Javorinky v Javorovej doline. Rieku Biela zarybnili v Monkovej doline.
Do Bieleho Váhu sa dostane päťtisíc lipňov tymianových. Vo vodách Oravice, Roháčskeho potoka, Suchého a Jaloveckého potoka, Smrečianky, Belej, Bystrej, Tichého potoka, Račkovej, Popradu, Studeného potoka, Bielej a Javorinky sa ocitne 65-tisíc pstruhov potočných.
„Prvoradou úlohou pracovníkov Strediska starostlivosti o genofond rýb, ktoré Správa TANAP-u prevádzkuje vo Východnej, je udržiavanie populácie pôvodných druhov vo vodných tokoch. Vypúšťanie rýb z východnianskych rybníkov do novej domoviny je už len špičkou ľadovca celého procesu. Zamestnanci strediska na Liptove začínajú vytieraním generačných jedincov, starajú sa o ryby od ikry až po zarybňovanie a výchovu generačného stáda,“ informuje Tatranský národný park na webovej stránke.