Do Týždňa dobrovoľníctva sa v Prešovskom kraji zapojil rekordný počet dobrovoľníkov


Foto: Do Týždňa dobrovoľníctva sa v Prešovskom kraji zapojil rekordný počet dobrovoľníkov Foto: Facebook/Podaj ďalej Prešov

V rámci Týždňa dobrovoľníctva v Prešovskom kraji priložilo ruku k dielu 1 013 dobrovoľníkov, čo je najviac za doposiaľ uskutočnených 15 ročníkov podujatia. Dobrovoľníci si mohli vybrať spomedzi 75 aktivít, ktoré si pripravilo 39 organizácií. Účastníci spolu odpracovali 3 540 hodín.  

„Aj vďaka marketingovej agentúre HejDude a obľúbenej kapele Heľenine oči, ktorá kampaň podporila, sa tešíme zo skvelých výsledkov. Ďakujeme tiež všetkým partnerom,“ uviedla PR manažérka Prešovského dobrovoľníckeho centra Jana Oravcová.

Týždeň dobrovoľníctva s heslom Začnime leto dobrom sa konal od 23. do 29. júna vo všetkých krajoch na Slovensku. Zorganizovala ho Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií spolu s krajskými dobrovoľníckymi centrami. Celkovo sa zapojilo 6 400 ľudí, ktorí venovali dobrovoľníckym prácam 25 180 hodín. To pri prepočte na ekonomickú hodnotu predstavuje sumu vyše 134-tisíc eur.   

„Za úspechom 15. ročníka Týždňa dobrovoľníctva je kvalitné partnerstvo siete krajských dobrovoľníckych centier združených v Platforme dobrovoľníckych centier a organizácií. Spoločne sme motivovali rekordné množstvo ľudí na celom Slovensku, aby tohtoročné leto začali dobrom. Ďakujeme za každú dobrohodinu, ktorú ľudia venovali pomoci iným,“  skonštatovala riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií Dominika Hradiská.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo