Počas letných horúčav sa Popradčania budú môcť opäť osviežiť vo vodnom bare v centre mesta


Foto: Počas letných horúčav sa Popradčania budú môcť opäť osviežiť vo vodnom bare v centre mesta Foto: Facebook/Poprad - oficiálna stránka mesta

Vysoké teploty v spojení s nedostatkom tekutín môžu spôsobiť viaceré nepríjemnosti vrátane bolesti hlavy či malátnosti. Mesto Poprad sa preto rozhodlo pomôcť svojim obyvateľom i návštevníkom a v spolupráci s Podtatranskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou (PVPS) opätovne zavádza vodný bar. Ako uviedlo mesto na svojej webovej stránke, bar sa bude nachádzať v stánku neďaleko fontány na Námestí sv. Egídia.

„Práve v centre mesta je najväčšia koncentrácia obyvateľov i návštevníkov. Na horúcom slnku je pitný režim veľmi dôležitý, a preto oceňujem ústretovosť pána riaditeľa PVPS a s príchodom najteplejšieho mesiaca v roku ponúkame takúto bezplatnú možnosť osvieženia pre všetkých,“ povedal primátor mesta Poprad Anton Danko.

Pitná voda bude k dispozícii verejnosti od začiatku júla do konca augusta. Stánok bude otvorený denne od 11:00 do 17:00 hod. Osviežiť sa však bude dať len počas horúcich letných dní. Pri nižších teplotách a v prípade nepriaznivého počasia bude bar zatvorený. V ponuke bude na výber čistá voda alebo voda ochutená citrónom či mätou. Podávať sa bude v ekologicky bio rozložiteľných pohároch. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: