Slovenská pošta uviedla do prevádzky elektrické autá, poputujú aj do Prešovského kraja


Foto: Slovenská pošta uviedla do prevádzky elektrické autá, poputujú aj do Prešovského kraja
Galéria: 3 fotky
Foto: SLOVENSKÁ POŠTA, a. s.

Slovenská pošta pokračuje v obnove vozového parku. Aktuálne uviedla do prevádzky až 118 dodávkových vozidiel do 3,5 tony, pričom 37 z nich je elektrických. V najbližších dňoch budú nasadené do vybraných poštových cestných kurzov a doručovacích rajónov v hlavnom meste, ale aj v niektorých krajských mestách na celom Slovensku. 

Elektrické autá budú prevádzkované aj v Prešovskom kraji, a to v Prešove, Svidníku, Stropkove a vo Vranove nad Topľou. Slovenská pošta chce týmto spôsobom posilniť ekologizáciu vozového parku a zároveň prispieť k znižovaniu emisií, ktoré sú vypúšťané do ovzdušia. 

Elektromobily značky PEUGEOT Expert Furgon Premium Electric L3H1 100 KW batéria 50 KWH (6,1 kubických metrov) budú mať štandardnú výbavu, rozšírenú o GPS/GSM monitorovacie palubné jednotky na sledovanie vozidiel s ich aktuálnymi jazdnými parametrami. Dojazd vozidla na jedno nabitie batérie je 215 kilometrov. Nabíjať sa budú na miestach prevádzkovania, teda v objektoch Slovenskej pošty,“ informuje Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Kúpa jedného elektrického vozidla Peugeot Expert predstavuje sumu 48 915 eur bez DPH. Celková cena za všetkých 37 elektrických prírastkov dosiahla 1 809 855,00 eur bez DPH. Okrem elektrických áut zaobstarala Slovenská pošta aj 25 kusov dodávok IVECO Daily 35S18, 53 kusov PEUGEOT Boxer Furgon L2H2 a tri kusy PEUGEOT Boxer Furgon L4H2.


Pre kúpu ekologických áut sme sa rozhodli pre plnenie zelenej kvóty, teda pre potrebu určitého počtu elektromobilov vo fleete, ale v neposlednom rade aj pre snahu Slovenskej pošty prispieť k znižovaniu emisií vypúšťaných do ovzdušia,“ dodal generálny riaditeľ pošty Ľubomír Mindek.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: