Počas festivalu EĽRO zdravotníci ošetrili 32 ľudí, trápili ich najmä nevoľnosť a zvýšený krvný tlak


Foto: Počas festivalu EĽRO zdravotníci ošetrili 32 ľudí, trápili ich najmä nevoľnosť a zvýšený krvný tlak Foto: Agel SK

Počas 31. ročníka medzinárodného festivalu Európske ľudové remeslo potrebovalo pomoc zdravotníkov menej ľudí ako minulý rok. Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Agel SK Martina Pavliková, návštevníkov najviac trápili nevoľnosť a zvýšený krvný tlak.   

V priebehu troch dní konania festivalu v Kežmarku zdravotníci poskytli základnú zdravotnú starostlivosť 32 ľuďom. Oproti minulému roku tak počet ošetrených klesol o 26 osôb. O zdravie účastníkov podujatia sa starali zdravotníci z kežmarskej nemocnice.   

„Každý deň bola prítomná hliadka štyroch zdravotníkov a jedného šoféra dopravnej zdravotnej služby. Za súčinnosť ďakujeme spoločnosti Agel Merea, ktorá nám poskytla sanitné vozidlo,“ uviedla Veronika Nadžadyová, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť kežmarskej nemocnice.Vo väčšine prípadov nešlo o závažné zdravotné problémy, pričom 59 % ošetrených vyhľadalo pomoc pri nevoľnosti a poruche krvného tlaku. O zdravotnú starostlivosť požiadali aj účastníci s drobnými poraneniami ruky, hlavy, dolných končatín či bolesťou hlavy. Objavili sa tiež prípady uštipnutia hmyzom a nadmerného užitia alkoholu. Najviac ľudí zdravotníci ošetrili v sobotu. V tomto dni bola mimoriadne do večerných hodín v prevádzke chirurgická pohotovosť.

„Štandardne je v sobotu chirurgická pohotovosť dostupná do 12.00 hod. Pre festival EĽRO sme sa rozhodli predĺžiť prevádzku pracoviska do 19.00 hod. Počas tohto obdobia boli v ambulancii ošetrené iba menšie zranenia,“ doplnila námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Lýdia Wikarská.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: