Študenti strednej priemyselnej školy v Bardejove vytvorili stroj na písanie domácich úloh


Foto: Študenti strednej priemyselnej školy v Bardejove vytvorili stroj na písanie domácich úloh
Galéria: 2 fotky
Foto: Prešovský samosprávny kraj

Študenti stredných a vysokých škôl sa spojili v rámci 7. ročníka vzdelávacieho programu MyMachine Slovakia, aby žiakom zo 14 základných škôl vyrobili ich nakreslené vynálezy. Spoluprácou sa im podarilo skonštruovať stroj na písanie domácich úloh, upratovacieho pomocníka či interaktívny stan.

Ako informoval Prešovský samosprávny kraj na svojej internetovej stránke, študenti deviatich fakúlt urobili návrh, podľa ktorého študenti stredných škôl zhotovili funkčné prototypy. Počas programu sa celkovo vyrobilo 16 vynálezov. Na piatich z nich sa podieľali stredné školy z Prešovského kraja. Deťom ich predstavili koncom júna v košickom Kulturparku na podujatí MyMachine Expo. 

Stroj na písanie domácich úloh vytvorila Stredná priemyselná škola technická v Bardejove. Súčasťou stroja je pero, ktoré využíva laserové technológie a umelú inteligenciu na prepis správnych odpovedí do zošita. So zberom odpadkov, hračiek, písacích potrieb či zošitov od detí pomôže v triede upratovací pomocník Dodo 1000 z dielne Strednej odbornej školy technickej v Humennom. „Stredná priemyselná škola v Snine pomohla zrealizovať vynález Futbal v tme. Jeho zámerom bolo umožniť hrať futbal aj potom, ako zapadne slnko a loptu nie je vidieť. Návrh pre interaktívny stan so svietiacou futbalkou vytvorili podľa nákresov žiakov základnej školy univerzitní študenti. A naši mladí konštruktéri zo Sniny ho nenechali na papieri a dali mu hmotnú podobu,“ uviedol Prešovský samosprávny kraj.  

V Spojenej škole Ľudmily Podjavorinskej v Prešove zostrojili robota z mäkkého materiálu, ktorý má rozveseliť deti počas ťažkých dní. So správnou výslovnosťou jednotlivých slovenských hlások deťom pomôže logopedický robot, ktorého vyrobili študenti Strednej priemyselnej školy techniky a dizajnu v Poprade. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: