Horskí záchranári v sobotu pomáhali dvom zraneným turistom v oblasti Popradského plesa


Foto: Horskí záchranári v sobotu pomáhali dvom zraneným turistom v oblasti Popradského plesa Foto: Facebook/Horská záchranná služba

V sobotu 15. júla v neskorých popoludňajších hodinách pomáhali horskí záchranári z Vysokých Tatier pri dvoch incidentoch, ktoré sa udiali v oblasti Popradského plesa. Najskôr Horskú záchrannú službu kontaktoval 44-ročný Poliak. Ten utrpel zranenie kolena a nebol schopný samostatne zísť z kopca. 

„Schádzal z Rysov a nachádzal sa na modrom turistickom značkovanom chodníku v mieste pod Žabím potokom. Skupina záchranárov Horskej záchrannej služby zo Starého Smokovca mu vyrazila na pomoc,“ informuje Horská záchranná služba prostredníctvom webovej stránky

Mužovi sa podarilo zostúpiť k horskému hotelu Popradské pleso. Záchranári ho na mieste ošetrili a následne transportovali terénnym autom na údolné parkovisko, odkiaľ už turista pokračoval samostatne. V druhom prípade išlo o 33-ročného slovenského turistu, ktorý si pri schádzaní z Popradského plesa po magistrále spôsobil úraz nohy. Na pomoc mu odišla skupina zvyšných záchranárov. 

Po jeho dosiahnutí mu končatinu ošetrili a zafixovali. Bol transportovaný nosidlami Kong na Štrbské pleso, kde ho prebrala posádka privolaných záchranárov Rýchlej zdravotnej pomoci,“ dodala Horská záchranná služba. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: