- 4. mar 2026 o 11:00
Záhradkarská sezóna sa rozbieha v plnom prúde a nelenia ani zlodeji. V Levoči vykradli viacero chatiek
Začiatok záhradkárskej sezóny nepriniesol pre niektorých majiteľov chatiek pri Levoči len radosť z prichádzajúcej jari. Namiesto práce v záhradách ich čakalo nepríjemné zistenie, ich chatky niekto vykradol.
K viacerým vlámaniam došlo v záhradkárskej oblasti Vinica. Neznámy páchateľ najskôr poškodil oplotenie celej oblasti a následne sa dostal k jednotlivým objektom. Podľa informácií polície vylomil dvere jednej drevenej kôlne a štyroch záhradných chatiek.
Z interiérov si odniesol rôzne veci, ktoré majitelia v chatkách zanechali počas zimy. Medzi odcudzenými predmetmi bola drobná elektrotechnika, pracovné náradie, oblečenie, obuv, ale aj koberec či deky. Majitelia zatiaľ presnú výšku škody nevyčíslili.
Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin krádeže. „Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže,“ uviedla polícia. Páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dva až osem rokov.
Policajti zároveň upozorňujú, že podobné prípady sa objavujú práve na začiatku záhradkárskej sezóny. Počas zimy totiž majitelia chatky často nenavštevujú a na vlámanie prídu až na jar. „V tomto predjarnom období sa častejšie stretávame s prípadmi vykradnutých záhradných chatiek,“ upozorňuje polícia.
Ak majitelia zistia poškodenie majetku alebo krádež, mali by podľa policajtov čo najskôr kontaktovať políciu a udalosť oznámiť, vystríha polícia.