České turistiky uviazli vo Vysokých Tatrách, záchranári ich našli premočené a ľahko podchladené


Foto: České turistiky uviazli vo Vysokých Tatrách, záchranári ich našli premočené a ľahko podchladené Foto: Horská záchranná služba

O pomoc požiadali Horskú záchrannú službu v stredu 26. júla v dopoludňajších hodinách dve ženy z Českej republiky, ktoré uviazli v nepoznanom teréne vo Vysokých Tatrách. Ako informovala Horská záchranná služba na svojej internetovej stránke, turistiky museli čeliť do príchodu záchranárov nepriaznivému počasiu.  

Ženy smerovali po červenom turisticky značenom chodníku od Zeleného plesa na Veľkú Svišťovku. Pri výstupe však zišli z chodníka do terénu, kde zablúdili. Keďže sa z neho nevedeli dostať späť na trasu, kontaktovali záchranárov. Tí ich našli premočené a ľahko podchladené, preto im hneď poskytli teplé nápoje.        

„Keďže neboli zranené, zostúpili bezpečne v sprievode záchranárov Horskej záchrannej služby k terénnemu vozidlu Horskej záchrannej služby k Chate pri Zelenom plese. Následne boli prevezené do Starého Smokovca. Po vyplnení potrebnej dokumentácie pokračovali ďalej samostatne,“ uzavrela Horská záchranná služba.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: