V popradskom parku prepadli a okradli 80-ročného muža, ten sa bránil barlou


Foto: V popradskom parku prepadli a okradli 80-ročného muža, ten sa bránil barlou Foto: Ilustračné

V parku pri železničnej stanici v Poprade došlo v stredu 26. júla popoludní k incidentu, pri ktorom bol napadnutý a okradnutý 80-ročný muž. Popradský vyšetrovateľ v prípade obvinil troch mužov vo veku 14, 20 a 33 rokov. Informoval o tom Daniel Džobanik, vedúci oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

„20-ročný obvinený pristúpil k seniorovi zozadu, ľavou rukou ho zovrel v oblasti ramien a pravou mu vytiahol zo zadného vrecka nohavíc peňaženku. Poškodený sa aktívne bránil barlou, ktorou sa zaháňal na ďalších dvoch obvinených. Po zmocnení sa peňaženky obvinený stiahol poškodeného na chodník, kde ho nechal ležať na chrbte. Následne všetci traja z miesta ušli,“ priblížil Daniel Džobanik.

Prepadnutý muž, ktorému podľa informácií polície ukradli 87 eur, pri útoku neutrpel žiadne zranenia. Obvinených mužov zadržali policajti do hodiny od lúpeže a umiestnili ich do cely policajného zaistenia. Následne bolo voči ním vznesené obvinenie, pričom vyšetrovateľ spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: