Dominantou vianočnej výzdoby bude novo vyzdobený stromček


Foto: Dominantou vianočnej výzdoby bude novo vyzdobený stromček Foto: ilustračné / pis.sk

Nezameniteľnú atmosféru blížiaceho sa adventu dotvára aj vianočná výzdoba, ktorá sa už v týchto dňoch inštaluje. Rozsvietenie bude súčasťou otvorenia Vianočných trhov. Dominantou výzdoby bude vianočný stromček, ktorý je od dnes osadený v centre mesta a Prešovčanom sa predstaví v „novom šate“.

Vianočná výzdoba sa v centre mesta Prešov rozsvieti otvorením Vianočných trhov, t.j. 25.11.2016. Vianočná výzdoba na sídliskách bude kompletne nainštalovaná do 6.12.2016, vrátane výzdoby deviatich stromčekov v jednotlivých častiach mesta.

Hlavná dominanta výzdoby - vianočný strom bude rozsvietený deťmi spoločne s Mikulášom a jeho dvomi pomocníkmi 6.12.2016. Tento rok bude zdobiť centrum mesta cca 15 m vysoký smrek pichľavý, tzv. strieborná jedlička, ktorá je darom od súkromnej osoby. Tento rok sa však rozsvieti v „novom šate“, zdobiť ho bude úplne nová LED dekorácia.

Aj v tomto prípade ide o ekologické a šetriace LED svietidlá. Po minuloročnej rozsiahlej obnove, kedy sa pre celú výzdobu centra použila jednotná kombinácia teplých a studených bielych odtieňov LED diód, klesol príkon výzdoby o cca 30%. Vynovením výzdoby hlavného vianočného stromu pred Konkatedrálou sv. Mikuláša sa dosiahne ďalšie zníženie spotreby elektrickej energie a zároveň skrášlenie celej Hlavnej ulice počas adventu. Výzdoba bude v prevádzke do 15.1.2017.

Prečítajte si viac: