Darujte krv na Úrade Prešovského samosprávneho kraja!


Foto: Darujte krv na Úrade Prešovského samosprávneho kraja! Foto: pixabay.com

V Úrade Prešovského samosprávneho kraja na Námestí mieru v Prešove sa uskutoční v stredu 23. augusta Kvapka krvi. Akciu pripravuje župa v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej republiky. Ako informoval Prešovský samosprávny kraj na oficiálnej internetovej stránke, záujemcovia o darovanie krvi sa musia prihlásiť vopred prostredníctvom registračného formulára.

Odber bude prebiehať v čase od 8:00 do 11:00 hod. v školiacej zasadačke na prízemí úradu. Darca počas neho odovzdá približne 450 mililitrov krvi. Samotný odber trvá päť až desať minút. Predtým je však potrebné zaregistrovať sa cez registračný formulár, ktorý nájdete TU. Registrácia si vyžaduje uvedenie mena záujemcu o odber a jeho email, ako aj súhlas s GDPR. 

„Prešovský samosprávny kraj a jeho zamestnanci sa chcú aj tohtoročnou trojhodinovou humánnou akciou pripojiť k dobrovoľným darcom na Slovensku. Nadväzujú ňou na rok 2018, keď sa na Úrade Prešovského samosprávneho kraja taktiež darovala krv,“ doplnila župa. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: