O voľbu poštou zo zahraničia v septembrových parlamentných voľbách požiadalo viac ako 72-tisíc ľudí


Foto: O voľbu poštou zo zahraničia v septembrových parlamentných voľbách požiadalo viac ako 72-tisíc ľudí Foto: Ilustračné

O voľbu poštou zo zahraničia počas parlamentných volieb požiadalo 72 993 voličov zo 131 štátov. Lehota na podanie a doručenie žiadosti na ministerstvo vnútra uplynula v stredu 9. augusta. 

„Väčšina žiadosti bola podaná elektronicky prostredníctvom webovej aplikácie, ktorú spustilo ministerstvo vnútra ako novinku pre septembrové voľby. V listinnej podobe podalo žiadosť len 477 voličov,“ informuje tlačový odbor ministerstva vnútra.

Najviac žiadostí prišlo z Českej republiky, celkovo 26 996, druhý najväčší počet je zo Spojeného kráľovstva, 8 718, tretí najväčší počet žiadostí je z Nemecka, 6 721. Ďalej nasleduje Rakúsko, Švajčiarsko, Holandsko, USA, Belgicko, Írsko a Dánsko. 

Ako ďalej uvádza ministerstvo vnútra, návratnú obálku s hlasovacím lístkom doteraz doručilo viac ako 3-tisíc voličov. Vo voľbách v roku 2020 požiadalo o voľbu poštou viac ako 55-tisíc voličov, no na voľbách sa zúčastnilo len približne 49-tisíc z nich. 


Podrobné informácie o voľbe poštou nájdete na tomto odkazePodporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo