FOTO: V Poprade prebieha komplexná rekonštrukcia nocľahárne na Levočskej ulici


FOTO: V Poprade prebieha komplexná rekonštrukcia nocľahárne na Levočskej ulici
Galéria: 4 fotky
Foto: Mesto Poprad

V máji začala komplexná rekonštrukcia nocľahárne na Levočskej ulici v Poprade. Mesto získalo nenávratný príspevok z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške takmer 412-tisíc eur. Výdavky na rekonštrukciu sú vyše 433-tisíc eur.

Objekt bude zateplený, zrekonštruovaná bude aj strecha, elektrické rozvody, rozvody zdravotechniky, podlahy, toalety, sprchy, umyváreň. Všetky nevyhovujúce konštrukcie a rozvody budú odstránené a taktiež sa opravujú steny a montujú nové sadrokartónové stropy. Objekt bude vymaľovaný.

Celková kapacita sa zvýši z 30 na 43 osôb s možnosťou núdzového prenocovania aj väčšieho počtu ľudí. Objekt je momentálne zatvorený, preto mesto zabezpečilo pre klientov veľký stan a sprístupnilo im bývanie v obytných kontajneroch. Rekonštrukcia nocľahárne by mala byť ukončená na prelome októbra a novembra tohto roku. 

„Našou povinnosťou je postarať sa aj o ľudí, ktorí kvôli nepriazni osudu nemajú vlastnú strechu nad hlavou a sú odkázaní na pomoc mesta, v ktorom žijú. Ich nepriaznivú sociálnu situáciu riešime v rámci všetkých dostupných prostriedkov a možností počas celého roka,“ uviedol primátor mesta Poprad Anton Danko.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: