Rekonštrukcia križovatky Rožkovany spôsobuje obmedzenia dopravy. Polícia radí verejnosti cestovať vlakom


Foto: Rekonštrukcia križovatky Rožkovany spôsobuje obmedzenia dopravy. Polícia radí verejnosti cestovať vlakom Foto: pixabay.com

Od začiatku júla prebiehajú rekonštrukčné práce na križovatke I/68 a III/3188 Rožkovany, a potrvajú do konca novembra. Podľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove je daný úsek vysoko zaťažený, tvoria sa tam kolóny a spomaľuje to celú premávku. 

Polícia upozorňuje vodičov na uzatvorenie jedného jazdného pruhu na ceste I/68, kde nie je možné vytvoriť obchádzkovú trasu. Premávka je vo voľnom jazdnom pruhu regulovaná svetelnou signalizáciou.

„Žiadame vodičov o ohľaduplnosť a rešpektovanie dopravných značiek, dopravných zariadení, a pokynov polície. Pri plánovaní jazdy v riešenom úseku sa vyzbrojte trpezlivosťou a počítajte s časovým zdržaním,“ dodáva polícia.

Širokej verejnosti zo smeru Lipany – Sabinov a Sabinov – Lipany odporúča využiť najmä vlakovú prepravu. Tá by mala jazdiť plynule podľa stanoveného grafikonu. Pri osobnej, nákladnej a autobusovej preprave sa nedá vylúčiť vznik meškania.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: