Policajti zachránili muža rozhodnutého sa obesiť, v pivnici paneláku ho zvesili z lana


Foto: Policajti zachránili muža rozhodnutého sa obesiť, v pivnici paneláku ho zvesili z lana Foto: KR PZ Prešov

Polícia z Obvodného oddelenia PZ vo Svite v poslednej chvíli zachránila muža, ktorý chcel svoj život ukončiť v pivnici svojho rodinného domu. Muž mal pod vplyvom alkoholu odísť do pivnice, kde si chcel siahnuť na život. Na miesto boli vyslané dve policajné hliadky. 

Po príchode prvej hliadky na miesto policajtov už čakal pred domom 33-ročný muž, ktorý im uviedol, že jeho otec je v pivnici rodinného domu a je pod vplyvom alkoholu. Dnu vošiel cez okno, nakoľko dom je zamknutý a on sa bojí ísť dole aby nevidel vlastného otca mŕtveho.


Hliadka následne vošla do pivnice cez otvorené okno, kde na schodoch videli visieť muža, ktorý mal okolo krku omotané lano. Policajti muža urýchlene nadvihla a trčiacu výstuž vytiahla zo steny a tak uvoľnila lano, ktoré mal omotané okolo krku. Policajti mužovi poskytli prvú pomoc avšak nevedel sa nadýchnuť, nakoľko mal stále okolo krku tesne stiahnuté lano, kvôli čomu nemal prívod kyslíka a omdlel. 

V tom čase sa na miesto dorazila aj druhá hliadka, ktorá sa presunula do pivnice a kolegom podali nôž, s ktorým prerezali lano. Po prerezaní lana sa zhlboka nadýchol a začal komunikovať. Bol však agresívny a stále opakoval, že aj tak sa zabije. Na miesto sa dostavila posádka záchranárov, ktorá muža za asistencie polície previezla do nemocnice v Levoči. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Prešov