Prešovský samosprávny kraj pripravuje putovnú výstavu s názvom Anjeli na horách


Foto: Prešovský samosprávny kraj pripravuje putovnú výstavu s názvom Anjeli na horách
Galéria: 2 fotky
Foto: PSK

V druhej polovici októbra sa v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách uskutočnilo druhé medzinárodné výtvarné sympózium. Zúčastnilo sa na ňom 10 maliarov zo siedmich krajín. Umelci tvorili výtvarné diela na tému Anjeli na horách. Ide o diela s pútnickou tematikou, ktoré boli namaľované pre potreby projektu Svätomariánska púť „ Svetlo z východu.“ Jeden obraz od každého umelca sa stal súčasťou stálej expozície, ktorej vernisáž sa konala koncom októbra v Prešove.

Pri tejto príležitosti Prešovský samosprávny kraj pripravuje putovnú výstavu. Má už k dispozícii 10 diel z prvého sympózia, ktoré sa konalo v máji, tvorili umelci výtvarné diela na tému Ja, pútnik. Spolu 20 obrazov z oboch sympózií je základom pre stálu expozíciu diel s pútnickou témou. „Kým bude definitívne určené, kde bude výstava umiestnená, budú si ju môcť pozrieť obyvatelia kraja priamo v jednotlivých okresoch. Výstava sa postupne bude prezentovať v kultúrnych zariadeniach v pôsobnosti PSK,“ priblížila koordinátorka projektu Veronika Fitzeková.

Galéria: 2 fotky

Svätomariánska púť je spoločným projektom 13 partnerov, zo Slovenska a Poľska. Hlavným cieľom je dobudovať infraštruktúru na vybraných pútnických miestach Levoča, Ľutina, Litmanová, Gaboltov a ponúknuť nový produkt cestovného ruchu, inšpirovaný najznámejšou pútnickou trasou Santiago de Compostela.
Prečítajte si viac:


Zdroj: PSK