V Prešovskom samosprávnom kraji stávkari neveria v tesný súboj


Foto: V Prešovskom samosprávnom kraji stávkari neveria v tesný súboj Foto: ilustračné

Na zajtrajšie voľby do orgánov samosprávnych krajov zareagovala aj stávková kancelária Fortuna, ktorá ponúka možnosť podať si kurzové stávky na jednotlivých kandidátov na predsedov. V Prešovskom kraji podľa stávkujúcich víťazí Peter Chudík. V Žilinskom kraji je pritom rozdiel medzi prvými dvoma kandidátmi najnižší.

 

Pripomíname, že kurzové stávky reflektujú, okrem očakávania bookmakerov, aj to, ako vo víťazstvo kandidátov veria jednotliví tipujúci. Zmeny kurzov teda ovplyvňuje aj množstvo stavených peňazí a počet tipujúcich na daného kandidáta. Zaujímavosťou je, že stávková kancelária Fortuna do ponuky zaradila päť kandidátov, celkovo ich však kandiduje jedenásť. V prehľade chýba Miroslav Škvarek, Pavol Gašper, František Oľha, František Bednár, Eduard Markovič, Jozef Šváč.

 

Stávkujúci zákazníci Fortuny spolu s bookmakermi najviac veria vo víťazstvo Petra Chudíka, po ňom nasleduje Milan Majeský. Naopak, najnižšie preferencie má u stávkujúcich Ján Garaj a Andrej Gmitter. Je však nutné podotknúť, že vzorka stávkarov nemusí byť, a pravdepodobne ani nie je, reprezentatívna.

 

Kurzy na víťaza volieb predsedu do Prešovského samosprávneho kraja k 3.11.2017 9:30 hod., zoradené od najnižšieho:


 

Chudík P. - 1.05

Majeský M. - 5

Mihalčík J. - 14

Gmitter A.- 20

Garaj J. - 20Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo