Slovenská pošta prijala opatrenia na ochranu klientov a zamestnancov pred žltačkou typu A


Foto: Slovenská pošta prijala opatrenia na ochranu klientov a zamestnancov pred žltačkou typu A Foto: Facebook/Slovenská pošta, a. s.

Slovenská pošta pristúpila k opatreniam na ochranu klientov a zamestnancov pred žltačkou typu A. Reaguje tak na potvrdenie výskytu ochorenia v niektorých obciach v kraji Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prešove.   

„Pracovníci pôšt a poštoví doručovatelia prichádzajú každodenne do priameho kontaktu s občanmi a priestory pôšt sú každý deň navštevované množstvom klientom, preto pošta zvyšuje frekvenciu dezinfekcií klientských i neklientských priestorov, uviedla hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková. 

Pošta v rámci opatrení zároveň ponúka svojim zamestnancom z ohrozených oblastí bezplatné očkovanie, ktoré je najúčinnejšou prevenciou ochorenia. Regionálny úrad dopĺňa, že dôležitá je najmä čistota, a teda dôkladné umývanie rúk a dezinfikovanie často používaných povrchov, akými sú napríklad kľučky.Príznaky žltačky sa podobajú chrípke. Patrí medzi ne únava, zvýšená teplota, bolesť svalov a kĺbov, bolesť brucha a strata chuti do jedla. Objaviť sa tiež môže žlté sfarbenie pokožky a očných bielok.

V niektorých prípadoch sa však príznaky nemusia prejaviť a ochorenie sa preukáže až po lekárskom vyšetrení. Ako varuje regionálny úrad na sociálnej sieti, inkubačná doba môže byť 15 až 50 dní, čo znamená, že človek môže byť chorý a pritom šíriť ochorenie ďalej, ale nemusí o tom vedieť.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo