Pre niektoré okresy Prešovského kraja vydali meteorológovia výstrahy pred vysokými teplotami


Foto: Pre niektoré okresy Prešovského kraja vydali meteorológovia výstrahy pred vysokými teplotami Foto: Ilustračné - pixabay.com

Na nedeľu 27. augusta vydali meteorológovia výstrahy prvého stupňa pred vysokými teplotami. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na oficiálnej internetovej stránke. Konkrétne ide o okres Levoča, Sabinov, Bardejov, Prešov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Humenné a Snina.

V týchto okresoch sa miestami očakávajú teploty 33 až 34 stupňov Celzia. Pre okres Vranov nad Topľou majú platiť výstrahy druhého stupňa pred vysokými teplotami. V tomto okrese sa ojedinele očakávajú teploty 35 stupňov Celzia. 

Výstrahy prvého a druhého stupňa v okresoch Prešovského kraja majú platiť v nedeľu 27. augusta od 13:00 hod. do 18:00 hod. Ako dodáva Slovenský hydrometeorologický ústav, vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. 

Výstrahy prvého stupňa pred vysokými teplotami platia pre niektoré okresy Prešovského kraja aj na pondelok 28. augusta. Konkrétne ide o okres Bardejov, Prešov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Humenné, Snina a Vranov nad Topľou. Pondelkové výstrahy majú platiť od 13:00 do 18:00 hod. 


Prečítajte si viac:


Najnovšie správy