FOTO: Snina požiadala o dotácie, z ktorých plánuje dobudovať areál voľnočasových a športových aktivít


FOTO: Snina požiadala o dotácie, z ktorých plánuje dobudovať areál voľnočasových a športových aktivít
Galéria: 6 fotiek
Foto: Mesto Snina

Mesto Snina vo februári 2023 podalo žiadosť o finančné prostriedky na Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v rámci výzvy o dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja. Momentálne mesto čaká na schválenie tejto žiadosti. 

Za tieto finančné prostriedky plánujú dobudovať areál, ktorý sa nachádza v okolí Centra voľného času v Snine. Aktuálne sa tu nachádza basketbalové a workoutové ihrisko. Mesto však v búdcnosti plánuje tento objekt rozšíriť a zmodernizovať na komplexný celok. Víziou je ponúknuť občanom športovisko, ale aj priestor na voľnočasové aktivity. 

Predmetom projektu je aj rekonštrukcia existujúceho basketbalového ihriska a s tým spojená modernizácia športového areálu v exteriéri, vrátane vybudovania miesta prvej pomoci s defibrilátorom. Súčasťou bude atletická dráha s oválom, ktorej dĺžka bude 200 m. Vnútri oválu budú umiestnené multifunkčné ihriská,“ informuje mesto na svojej webovej stránke

Po zrealizovaní projektu sa vytvorí priestor pre pohybové, ale aj voľnočasové aktivity obyvateľov mesta. Zároveň sa zvýši občianska vybavenosť mesta a sociálizácia pre všetky vekové kategórie. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: