Krajskí poslanci na zastupiteľstve schválili viac ako 48-tisíc eur pre sociálne zariadenia


Foto: Krajskí poslanci na zastupiteľstve schválili viac ako 48-tisíc eur pre sociálne zariadenia Foto: Prešovský samosprávny kraj

V pondelok 28. augusta sa konalo zastupiteľstvo, na ktorom sa podarilo schváliť viac ako 48-tisíc eur pre sociálne zariadenia v Prešovskom kraji. Tieto peniaze budú použité na 10-percentné spolufinancovanie schválených projektov z dotácií Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Z dotácií získali sociálne zariadenia až 78-tisíc eur, no celková suma projektov je vyčíslená až na viac ako 126-tisíc eur. Za finančné prostriedky bude v sociálnych zariadeniach nakúpené špecálne vybavenie potrebné pri starostlivosti o klientov. 

Domov pre seniorov v Starej Ľubovni využije získané prostriedky na nákup dvoch elektricky polohvateľných postelí s hrazdou, hrazdičkou a antidekubitným matracom. Na rovnaký účel budú použité peniaze aj v Senior dome Svida vo Svidníku. Podobne plánujú využiť nadobudnuté finančné prostriedky aj v Zariadení sociálnych služieb AKTIG v Humennom, avšak v tomto prípade pôjde o nákup štyroch postelí.

Domov v Poloninách v Novej Sedlici plánuje zakúpiť stoličkový výťah, Domov sociálnych služieb (DSS) vo Vranove nad Topľou zas špeciálny rehabilitačný zdvihák a Centrum sociálnych služieb (CSS) Vita Vitalis v Prešove vakový zdvihák,“ informuje Prešovský samosprávny kraj na webovej stránke

Centrum sociálnych služieb (CSS) Clementia v Ličartovciach a Domov sociálnych služieb (DSS) v Giraltovicach si plánujú zaobstarať nové 9-miestne špeciálne auto, ktoré má hydraulickú zdvíhaciu plošinu a kotviaci systém určený na prepravu klientov. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo