Počas dnešného dňa očakávame búrky. Výstrahy prvého stupňa platia až do stredy


Foto: Počas dnešného dňa očakávame búrky. Výstrahy prvého stupňa platia až do stredy Foto: pixabay.com

V pondelok 28. augusta vo večerných hodinách došlo na viacerých miestach Slovenska k intenzívnym búrkam. Tie budú pretrvávať naďalej a presunú sa aj na východ krajiny.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na utorok 29. augusta výstrahy prvého stupňa pred búrkami pre celé územie Prešovského kraja. Výstrahy platia od utorka od 6:00 hod. do 22:00 hod. nasledujúceho dňa. 

V oblasti kraja sa očakáva malá pravdepodobnosť výskytu búrok, ktoré budú spojené s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za 30 minút. Prítomné budú aj nárazy vetra v rozsahu 18 až 23 metrov za sekundu (65 až 85 kilometrov za hodinu), padať môžu aj krúpy. 


Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch (lámanie konárov stromov, pád slabších stromov, menšie škody na strechách budov a podobne). Poletujúce trosky a nezabezpečené predmety predstavujú riziko pre ľudské zdravie,“ informuje SHMÚ na webovej stránke

Prítomný bude aj intenzívny dážď, ktorý môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín a výskyt povodňových úkazov mimo tokov. Krupobitie je zas hrozbou pre vegetáciu a súvislá vrstva krúp na komunikácii môže obmedziť cestnú premávku. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: