FOTO: Folklórny súbor Ľubovňan reprezentoval Slovensko v Spojených arabských emirátoch


FOTO: Folklórny súbor Ľubovňan reprezentoval Slovensko v Spojených arabských emirátoch
Galéria: 10 fotiek
Foto: Faceboook/Stará Ľubovňa - oficiálna stránka mesta

Folklórny súbor Ľubovňan reprezentoval Slovensko, Starú Ľubovňu aj svoju školu v Spojených arabských emirátoch, kde sa zúčastnil podujatia Around the world. Každý týždeň podujatia patril nejakej inej krajine z celého sveta. Slováci reprezentujúci svoje tradície sa tak ocitli medzi ostatnými štátmi ako Indonézia, Venezuela, Uzbekistan či Južná Kórea.

Členovia súboru stihli prejsť aj niekoľko významných miest v Spojených arabských emirátoch. Vydali sa na najznámejšiu pláž v Dubaji, Jumeirah. Nakupovali v 2. najväčšom nákupnom centre na svete, ktoré stojí neďaleko najvyššej budovy sveta Burj Khalifa. Vybrali sa tiež do Abu Dhabi, kde obdivovali Veľkú mešitu šejka Zayeda ale aj umelecké diela v arabskej pobočke Louvru. 

Počas voľného času navštívili aj púštne safari, kde sa vozili autami naprieč dunami. Osedlali ťavy a snowboardovali cez piesočné kopce. Stihli preskúmať aj mesto Al Ain, kde bývali. Videli tam napríklad palmovú oázu zapísanú v zozname UNESCO, ktorá mohla v centre púšte vyrásť iba vďaka jedinečnému systému zavlažovacích kanálov.
Prečítajte si viac: