V septembri štartujú cyklistické preteky Okolo Slovenska. V Prešovskom kraji sa uskutoční druhá etapa


Foto: V septembri štartujú cyklistické preteky Okolo Slovenska. V Prešovskom kraji sa uskutoční druhá etapa Foto: Facebook/Okolo Slovenska

V polovici septembra sa milovníci cyklistiky môžu tešiť na medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska. Tento ročník pôjdu pretekári z východu na západ. Štartovať sa bude v stredu 13. septembra v Košiciach, odkiaľ medzinárodný pelotón prejde cez Prešov, Poprad, Ružomberok, Martin, Prievidzu, Nitru, Hlohovec až do Púchova.

Filozofia rozdielnych štartov a cieľov etáp ostáva aj tento rok, avšak výnimku má prvá časť, ktorá štartuje aj finišuje v metropole východu. Po dlhých rokoch vypadáva z programu časovka a podujatie začne večerným predstavovaním tímov spojeným s ďalším programom, ktoré bude deň pred štartom.


Počas druhej etapy, ktorá je naplánovaná na štvrtok 14. septembra, prejdú cyklisti takmer 145 kilometrov z Prešova do Popradu. Trasa bude mať tri rýchlostné a štyri vrchárske prémie. Z Prešova pretekári pokračujú smerom na Široké, Branisko, prejdú Spišským Podhradím, Levočským vrchom, cez Levoču, Kežmarok, Smokovce až do Popradu, do Spišskej Soboty.

Prejdú ešte 15-kilometrovým okruhom cez Veľký Slavkov a Matejovce naspäť do najväčšieho mesta pod Tatrami. Vodiči by mali v súvislosti s touto akciou počítať s určitými obmedzeniami na cestách. Zároveň by mali zvýšiť pozornosť v úsekoch, kadiaľ prejde pelotón.


Pretekov sa zúčastnia svetoví jazdci

Počas 67. ročníka dostane slovenské publikum opäť šancu vidieť zblízka ľudí, ktorí víťazia na najvýznamnejších podujatiach sveta. Svoju účasť z kategórie WT tímov potvrdila štvorica v zložení – Soudal Quick Step,  Astana-Qazachstan, Jumbo Visma a Groupama FDJ.

Tento počet dopĺňa šesť profesionálnych kontinentálnych tímov – Green Project Bardiani CSF Faizané, Eolo Kometa, Equipo Kern Pharma, Caja Rural-Seguros RGA, Corratec a Human Powereed Health.

Na štart sa postaví aj desať kontinentálnych celkov, vrátane dvoch slovenských. Okrem Dukly Banská Bystrica a RRK Group Pierre Baguette Benzinol sa predstavia aj Adria Mobil, HRE Mazowsze Serce Polski, Friuli ASD a iní. Na podujatí sa ukáže aj holandská reprezentácia, ktorá sľubuje účasť viacerých výborných dráharov.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo