Začiatok nového školského roka sa blíži: Policajti preto apelujú na šoférov a dávajú odporúčania rodičom


Foto: Začiatok nového školského roka sa blíži: Policajti preto apelujú na šoférov a dávajú odporúčania rodičom Foto: pixabay.com

V pondelok 4. septembra sa po letných prázdninách opäť otvoria brány škôl a škôlok. V súvislosti s nadchádzajúcimi udalosťami polícia v príspevku na sociálnej sieti upozorňuje všetkých účastníkov cestnej premávky na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť v blízkosti školských a predškolských zariadení.

Policajti vyzývajú vodičov k predvídavosti a apelujú na nich, aby za každých okolností sledovali situáciu, a to hlavne v okolí zastávok, vzdelávacích zariadení a nákupných centier. Rovnako vyzývajú aj k zníženiu rýchlosti v blízkosti priechodov pre chodcov. „Dieťa musí vedieť základné pravidlá cestnej premávky. Čím skôr ich to naučíte, tým lepšie,“ dopĺňa prešovská polícia.

Polícia odporúča obliekať deti nielen pohodlne, ale aj dostatočne pestro. Zároveň rodičom radia, aby deťom zakúpili školskú tašku, topánky a čiapku s reflexnými prvkami, pretože aj takéto maličkosti vedia zabezpečiť to, aby ich šofér videl už z diaľky a následne znížil rýchlosť. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: