FOTO: Od stredy sa v Prešove čiastočne uzavrú ulice 17. novembra a Kúpeľná, čím sa zmení aj organizácia dopravy


FOTO: Od stredy sa v Prešove čiastočne uzavrú ulice 17. novembra a Kúpeľná, čím sa zmení aj organizácia dopravy
Galéria: 22 fotiek

Od stredy 13. septembra dôjde k čiastočnej uzávierke ulíc 17. novembra a Kúpeľná, čo spôsobí aj zmenu v organizácii dopravy. Dôvodom sú rekonštrukčné práce na týchto uliciach smerom k Rektorátu Prešovskej univerzity. Na ulici 17. novembra sa uzavrie pravý jazdný pruh v smere na Škultétyho ulicu. Vodiči budú presmerovaní do protismerného jazdného pruhu a usmerňovať ich bude dočasné dopravné značenie.

Kúpeľná ulica bude od križovatky s ulicou 17. novembra po vjazd na parkovisko Študentského domova Prešovskej univerzity úplne uzatvorená. Rovnako sa po Kúpeľnej nebude dať prejsť ani od križovatky s ulicou 17. novembra po vjazd do vnútrobloku na ulici 17. novembra číslo 116 až 142 a Železničiarska číslo jeden až tri.


Smerom do centra a späť bude viesť obchádzková trasa po uliciach Zápotockého, Požiarnická a 17. novembra alebo po uliciach Železničiarska, Záborského a 17. novembra. K Rektorátu Prešovskej univerzity a opačne sa bude dať prejsť po uliciach 17. novembra a Sedliackeho povstania. Táto trasa bude dočasne obojsmerná a dôjde k zrušeniu parkovacích miest v tomto úseku. Vodiči, ktorí parkujú na ulici Sedliackeho povstania, môžu v tejto situácií využiť parkovacie miesta v areáli Prešovskej univerzity.

Rovnako bude obojsmerná aj Kúpeľná ulica, a to v úseku od Fakulty športu Prešovskej univerzity po vjazd na parkovisko Študentského domova Prešovskej univerzity na ulici 17.novembra číslo 13. Zároveň sa na nej bude môcť parkovať. Mesto Prešov v súvislosti so zmenou organizácie dopravy prosí vodičov, aby zvýšili pozornosť v tejto lokalite a sledovali dočasné dopravné značenie.
Prečítajte si viac: