VIDEO: Z Prešova vyštartovali cyklisti pretekov Okolo Slovenska, nezastavil ich ani silný dážď


Prihláste sa na odber Prešovak.sk na  

Vo štvrtok 14. septembra z hlavného námestia v Prešove vyštartovali cyklisti pretekov Okolo Slovenska. Napriek dažďu sa na štart prišli pozrieť fanúšikovia cyklistiky, okoloidúci či deti z miestnych škôl. Počas čakania si diváci mohli skúsiť prejsť niekoľko metrov na trenažéroch alebo prejsť na bicykloch cez pripravené prekážky. 

Pred štartom sa tiež predstavili tímy a ich pretekári. Na pódium prišiel aj víťaz včerajšej etapy Rémi Cavagna. Do mikrofónu povedal, že napriek silného dažďu sa na druhú etapu pretekov veľmi teší.

Presne o 10:45 hod. vyštartovali pretekári v sprievode polície a podporných áut z námestia po Hlavnej smerom k Divadlu Jonáša Záborského. Pokračovali smerom na Široké a Branisko. Následne prejdú Spišským Podhradím, Levočským vrchom, cez Levoču, Kežmarok, Smokovce až do Popradu, do Spišskej Soboty. 

Tam ešte prejdú 15-kilometrový okruh cez Veľký Slavkov, Matejovce a idú naspäť do najväčšieho mesta pod Tatrami. Dokopy v druhej etape odbicyklujú takmer 145 kilometrov. Preteky naživo môžete sledovať aj na tomto odkaze. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: