Polícia zdôrazňuje, že doteraz nezaznamenala žiadnu trestnú činnosť, ktorú by spravili migranti


Foto: Polícia zdôrazňuje, že doteraz nezaznamenala žiadnu trestnú činnosť, ktorú by spravili migranti Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia Slovenskej republiky zdôrazňuje, že doposiaľ nezaznamenala žiadnu trestnú činnosť ani priestupok, ktoré by spáchali cudzinci po nelegálnom prekročení našich hraníc. Všetky spozorované osoby boli podľa jej vyjadrenia skontrolované v informačných systémoch ministerstva vnútra. 

„V súvislosti s osobami, ktoré nelegálne prekročili hranicu Slovenskej republiky treba poznamenať, že ide o osoby, ktoré na našom území zostať nechcú a zotrvávajú len na nevyhnutný čas, počas ktorého prechádzajú kontrolou v našich a európskych systémoch,“ informuje odbor komunikácie a prevencie Prezídia policajného zboru Slovenskej republiky.

Polícia zároveň upozorňuje na to, že situáciu nepodceňuje a v prípade akéhokoľvek podozrenia na protiprávnu činnosť je pripravená konať. Týka sa to aj oznámení na linku polície 158, respektíve 112. Policajti situáciu pozorne monitorujú a sú pripravení v prípade potreby prijať aj ďalšie opatrenia.
Prečítajte si viac: