Viaceré ulice v Starej Ľubovni budú počas víkendu uzavreté. Zrušené budú aj niektoré zastávky MHD


Foto: Viaceré ulice v Starej Ľubovni budú počas víkendu uzavreté. Zrušené budú aj niektoré zastávky MHD Foto: Stará Ľubovňa

Doprava v Starej Ľubovni bude z dôvodu konania 30. ročníka Ľubovnianskeho jarmoku obmedzená. Ako informoval organizačný štáb podujatia na oficiálnej webovej stránke mesta, viaceré ulice budú uzavreté a spoje mestskej autobusovej dopravy budú premávať po zmenenej trase. 

Uzávera bude prebiehať od štvrtka 21. septembra 6:00 hod. do nedele 24. septembra 22:00 hod. na časti Námestia svätého Mikuláša, časti Levočskej ulice po križovatku s Ulicou 1. mája, na Ulici 1. mája, Ulici 17. novembra, Námestí generála Štefánika a časti Okružnej ulice po križovatku s Tatranskou ulicou.   

„Obchádzka bude vedená po ceste III/3120 Ul. Prešovská, III/3146 Ul. Levočská a miestnych komunikáciách (Ul. Obrancov mieru, Budovateľská, Vansová), t. j. v rovnakom formáte ako v roku 2022,“ uviedlo mesto. 


Počas uzávery budú zrušené zastávky mestskej autobusovej dopravy pri obchodnom dome Vábec a pri Obvodnom úrade. Náhradné nástupné a výstupné zastávky budú na Levočskej ulici. Obchádzková trasa autobusov povedie v smere na sídlisko Západ po Budovateľskej ulici a časti Bernolákovej ulice s napojením na Okružnú ulicu. 

Zároveň bude parkovanie v meste od pondelka 18. septembra do piatku 22. septembra bezplatné. Mesto však upozorňuje, že vo štvrtok 21. septembra od 6:00 hod. dôjde k uzávere väčšiny parkovísk v centre.

   


Prečítajte si viac: