Opitý muž sa mal svojej manželke viackrát vyhrážať zabitím. Naposledy jej chcel odrúbať hlavu sekerou


Foto: Opitý muž sa mal svojej manželke viackrát vyhrážať zabitím. Naposledy jej chcel odrúbať hlavu sekerou Foto: pexels.com

Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku obvinil 59-ročného muža z obce v okrese Kežmarok z trestného činu nebezpečné vyhrážanie. Počas posledných mesiacov sa mal denne pod vplyvom alkoholu vyhrážať svojej žene zabitím. Tá sa ho natoľko bála, že utekala z domu k susedom, kde aj prespávala.

Útoky muža sa mali neustále stupňovať až naposledy mal zobrať sekeru a vyhrážať sa žene, že jej odrúbe hlavu. Manželka privolala políciu, ktorá agresora zadržala. Skončil v cele policajného zaistenia a bol naň spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho umiestnenie do väzenia.

„Agresorovi netreba nechávať priestor na jeho konanie, je potrebné čo najskôr privolať políciu a ukončiť takého vyčíňanie. Nebojme sa chrániť vlastný život a zdravie,“ zdôraznila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová najmä pre ženy, ktoré sa nachádzajú v rovnakej situácii. 


Prečítajte si viac:


Najnovšie správy