Z viacerých ulíc v Poprade sa stanú jednosmerky, vodiči zaparkujú po oboch stranách cesty


Foto: Z viacerých ulíc v Poprade sa stanú jednosmerky, vodiči zaparkujú po oboch stranách cesty Foto: Facebook/Poprad – oficiálna stránka mesta

Po viacerých uliciach v Poprade už bude možné jazdiť iba jedným smerom. Mesto takýmto spôsobom reaguje na zákaz státia vozidiel na chodníkoch, ktorý nadobudne účinnosť v nedeľu 1. októbra. Informovalo o tom na oficiálnej internetovej stránke.  

Zavedenie jednosmernej premávky sa týka ulíc Chalúpkova, Palárikova, Prešovská, Liptovská a Stavbárska. Vodiči tak budú môcť parkovať po oboch stranách cesty. Stále však platí, že pri státí musí zostať voľný jazdný pruh v šírke najmenej tri metre z dôvodu prejazdnosti komunikácie. 

Mesto zároveň apeluje na svojich obyvateľov, aby dodržiavali zákaz státia na chodníkoch a parkovali predovšetkým vo svojich dvoroch a garážach. Ako ďalej dodáva, vzniknuté problémy bude riešiť mestská polícia dohovorom.

„Tento zákon vnímame totiž ako nezmyselný, pretože neodráža realitu v slovenských mestách. Pevne verím, že po voľbách ho nový parlament zruší tak, ako aj iné zákony, ktoré ublížili samospráve,“ uzavrel primátor mesta Anton Danko.Prečítajte si viac:


Najnovšie správy