Priebeh parlamentných volieb je pokojný. Moratórium sa predĺži o 40 minút pre kolaps v jednom okrsku


Foto: Priebeh parlamentných volieb je pokojný. Moratórium sa predĺži o 40 minút pre kolaps v jednom okrsku

Predčasné parlamentné voľby sa po celom území Slovenska nesú v pokojnej atmosfére. Na tlačovej konferencii ministerstva vnútra to potvrdil viceprezident Policajného zboru Damián Imre, podľa ktorého na správny priebeh volieb dozerá 6500 policajtov.

Viceprezident tiež informoval, že polícia doteraz zaznamenala jeden incident s osobou pod vplyvom alkoholu: „Ja by som do budúcna chcel všetkých požiadať a najmä členov volebných komisií, aby nepožívali alkohol, pretože potom už nemôžu ďalej pokračovať v práci.“

Podľa predsedu Štátnej volebnej komisie Ladislava Orosza sa moratórium predlžuje o 40 minút. Dôvodom predĺženia je, že v jednom petržalskom okrsku člen volebnej komisie skolaboval a hlasovanie museli na 40 minút prerušiť.

Aby sa dodržali predpisy volieb, hlasovanie v tomto okrsku bude predĺžené o 40 minút pre dobehnutie času, ktorý sa stratil počas prerušenia. Na celom Slovensku bude tak moratórium trvať do 22:40 hod.

Ladislav Orosza tiež zdôraznil, že vo volebných miestnostiach je dostatok hlasovacích lístkov, pričom reagoval na sťažnosť, ktorú dostala štátna volebná komisia. Podľa nahlásenia jeden volič nedostal všetky lístky.

Komisia to označila za ojedinelú situáciu, pri ktorej len zlyhal ľudský faktor. V prípade, že volič nedostane kompletnú sadu, je potrebné, aby na to upozornil predsedu okrskovej volebnej komisie a požiadal o doplnenie.


Prečítajte si viac:


Najnovšie správy