Počas septembra sa v Prešove predalo viac ako 4-tisíc zľavnených MHD lístkov pre žiakov


Foto: Počas septembra sa v Prešove predalo viac ako 4-tisíc zľavnených MHD lístkov pre žiakov

Dopravný podnik mesta Prešov zaznamenal záujem o zľavnené cestovné lístky pre všetkých žiakov z Prešova a Ľubotíc. Podľa hovorcu dopravného podniku Vladimíra Tomka do 14. septembra sa predalo 4 060 kusov s ročnou platnosťou a 287 kusov s trojmesačnou platnosťou. 

Dopravný podnik nevie bližšie špecifikovať záujemcov o cestovné lístky, keďže zľava patrí rovnako pre občanov od 6 do 17 rokov s trvalým pobytom v meste Prešov alebo v obci Ľubotice bez ohľadu na status žiaka či študenta.


Hovorca Vladimír Tomek nám tiež priblížil, že pri žiadaní týchto zľavnených preukazov sa občas vyskytli aj malé problémy: „V niektorých prípadoch žiadatelia nemali pri sebe občiansky preukaz alebo priniesli fotografiu, ktorá nespĺňala predpísané požiadavky.“

Tí, ktorí ešte nemajú kúpené zľavnené lístky a mali by záujem, si môžu na tomto odkaze pozrieť potrebné dokumenty, ktoré je potrebné mať pri zakúpení. Od začiatku októbra dopravný podnik tiež spustil predaj zľavnených lístkov na mestskú hromadnú dopravu pre seniorov. Podmienky a potrebné dokumenty k ich kúpe nájdete na webovej stránke mestaPrečítajte si viac:


Najnovšie správy