Dainis Krištopāns je najúspešnejším športovcom mesta Prešov za rok 2014!


Foto: Dainis Krištopāns je najúspešnejším športovcom mesta Prešov za rok 2014!

Najúspešnejším športovcom mesta Prešov za rok 2014 sa stal hádzanár Dainis Krištopāns. Ten vyhral anketu už po tretíkrát v rade. Lotyš s výškou 2.15 metra sa tak stal prvým, komu sa podaril hetrik za sebou.

Hádzanari zbierali body, v TOP 10 aj alpský lyžiar

Okrem Dianisa sa do najlepšej desiatky športovcov dostal aj Radoslav Antl. Tieto dve hádzanárske mená dopĺňajú bez určenia poradia nasledujúci športovci:

- futsalista Martin Biľ
- jazdci rely Igor Drotár - Vladimír Bánoci
- alpský lyžiar Matej Falat
- reprezentant v pretláčaní rukou Dominik Glod
- volejbalista Marcel Lux
- kickboxerka Alexandra Nižníková
- hokejista Marcel Paulovský
- gymnastka Petra Tomková.

Okrem toho sa podarilo mužstvu prešovských hádzanárov zvíťaziť aj v tímovej kategórii, kedy si odniesli cenu za najúspešnejší kolektív mesta Prešov za uplynulý rok. V kategórii mládeže toto ocenenie získali starší dorastenci Tatrana Prešov.

Sieň slávy sa rozrástla už o piateho laureáta

V poradí už piatym členom siene slávy sa stala Mirianna Brtková, plavkyňa a viacnásobná majsterka Československa. Cenu si prevzala z rúk primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

„Prihovárať sa k športovcom je pre mňa obrovskou cťou. Patrí im môj obdiv a veľké poďakovanie, pretože každým zápasom, každým súbojom dokazujú, že najmocnejší je ten, kto premôže sám seba. Vďaka patrí aj rodičom, trénerom, klubom a kolektívom, pretože práve oni stoja za ich úspechmi“, povedala okrem iného v príhovore primátorka.

Celý galavečer sa odohral v PKO a divákov ním sprevádzal Marcel Merčiak, rodák z Prešova a známy športový komentátor.

foto: tatranpresov.sk

Prečítajte si viac: