V Tatrách platia počas dnešného dňa výstrahy prvého stupňa pred vetrom. Pozor si dávajte aj na sneženie


Foto: V Tatrách platia počas dnešného dňa výstrahy prvého stupňa pred vetrom. Pozor si dávajte aj na sneženie Foto: Ilustračné - pexels.com, Oleksandr P

Meteorológovia vydali pre viaceré oblasti Slovenska na pondelok 9. októbra výstrahy prvého stupňa pred vetrom, platia aj pre okres Poprad. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav na oficiálnej internetovej stránke, na horách sa nad pásmom lesa miestami očakáva výskyt vetra. 

Vietor môže dosiahnuť krátkodobo v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu. Výstrahy platia počas pondelka 9. októbra od 10:00 do 20:00 hod.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku, horolezectvo a podobne,“ dodáva Slovenský hydrometeorologický ústav.

V skupine Dopravný servis - okres PP, KK, SN na sociálnej sieti informoval člen skupiny o tom, že na D1 Poprad - Štrba - Liptovský Mikuláš by mali pre sneženie vodiči zvýšiť opatrnosť. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: