FOTO: Stredná športová škola v Poprade má nové vonkajšie športovisko, jeho výstavbu podporila prešovská župa


FOTO: Stredná športová škola v Poprade má nové vonkajšie športovisko, jeho výstavbu podporila prešovská župa
Galéria: 4 fotky
Foto: Prešovský samosprávny kraj

Stredná športová škola v Poprade má nové športovisko a to atletickú dráhu. S pomocou prešovskej župy bola vybudovaná za necelé tri mesiace a aktuálne už slúži vyše dvesto mladým športovcom. Prešovský samosprávny kraj podporil vznik nového externého športoviska z vlastných zdrojov vo výške 330-tisíc eur.

„Je to ďalší z pomyslených dielov skladačky, ktorý prispieva k skvalitneniu vzdelávania a športových podmienok, ktoré naši mladí športovci potrebujú pre svoju prípravu a pre to, aby mohli podávať kvalitné výkony,“ vyhlásil počas slávnostného otvorenia nového športoviska predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Atletický oblúk má dĺžku 200 metrov a 80 metrov dlhú štvordráhovú rovinku. Vo vnútri oválu sa nachádza multifunkčné ihrisko s umelým trávnikom pre futbal, volejbal či tenis. Areál je celý oplotený a vybavený potrebným športovým náčiním. 

Vedenie strednej školy pripustilo, že takéto športovisko im veľmi chýbalo ale odteraz tu budú môcť kvalitne precvičovať atletiku. Škola plánuje v tomto areáli ešte vybudovať vržisko a skokanský areál. Nový športový ovál budú využívať najmä žiaci ale aj kluby, s ktorými škola spolupracuje,


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: