Obyvateľom zasiahnutým zemetrasením pomôže krajská nadácia aj Malopoľské vojvodstvo. Pripojiť sa môžete aj vy


Foto: Obyvateľom zasiahnutým zemetrasením pomôže krajská nadácia aj Malopoľské vojvodstvo. Pripojiť sa môžete aj vy Foto: Facebook/Milan Majerský

Prešovský samosprávny kraj hľadá spôsoby, ako zmierniť dosahy zemetrasenia. Jedným z nich je krajská nadácia pre podporu rodiny, ktorú môžu dotknuté osoby požiadať o finančnú pomoc. O ďalších príspevkoch rozhodne v pondelok 23. októbra krajský parlament. Podľa predbežných informácií pôjde o sumu 100-tisíc eur.  

„Situácia po pondelkovom zemetrasení je vo viacerých obciach Prešovského kraja, najmä v okresoch Humenné, Medzilaborce, Stropkov a Vranov nad Topľou, naďalej vážna.  Dotknuté samosprávy a osoby, ale aj Prešovská župa počítajú škody na majetkoch,“ uviedol Prešovský samosprávny kraj na oficiálnej stránke.

Následky zemetrasenia v obciach Ďapalovce a Holčíkovce v okrese Vranov nad Topľou si bol vo štvrtok 12. októbra osobne pozrieť prešovský župan Milan Majerský. Ako priblížil na sociálnej sieti, so starostami zasiahnutých obcí je v neustálom kontakte a na vyššom územnom celku hľadajú ďalšie možnosti pomoci. 


Prešovská župa chce tiež nadviazať spoluprácu s vládou Slovenskej republiky a prípadne využiť príspevky od darcov pre verejný sektor, partnerov Prešovskej župy, eventuálne z iných krajov alebo zo zahraničia.


Solidaritu s Prešovským krajom a jeho obyvateľmi prejavil cezhraničný krajský partner Malopoľské vojvodstvo, ktoré v najbližších dňoch konkretizuje formu svojej pomoci pre najviac zasiahnuté oblasti.    

Poskytnúť finančné prostriedky môže aj široká verejnosť, a to prostredníctvom Nadácie Prešovského samosprávneho kraja, ktorá ich následne prerozdelí medzi dotknuté rodiny a jednotlivcov. V prípade, že chcete pomôcť, pošlite ľubovoľnú sumu na účet nadácie, IBAN: SK62 0900 0000 0051 5295 2003. Ako poznámku pre príjemcu uveďte: zemetrasenie. 

 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: