Traja mladíci vylákali do parku v Snine muža, ktorého napadli a okradli. Jeden z páchateľov nebol ani dospelý


Foto: Traja mladíci vylákali do parku v Snine muža, ktorého napadli a okradli. Jeden z páchateľov nebol ani dospelý Foto: Historicky park Snina

V utorok 14. novembra traja mladí muži z obcí Slovenská Volová a Snina vylákali 27-ročného muža do lesného parku za kaštieľom neďaleko Sládkovičovej ulice v Snine, kde ho fyzicky napadli. Mladíci vo veku 19, 18 a 15 rokov ho následne zvalili na zem, kde muža držali, aby sa nemohol brániť, kým mu zatiaľ zobrali plátennú kapsu.

V nej mal osobné doklady, bankomatovú kartu, nabíjačku na telefón, holiaci strojček a finančnú hotovosť. Útočníci si peniaze rozdelili a všetko ostatné odhodili. Polícia všetkých troch za krátky čas našla a zadržala pre zločin lúpeže, ktorý spáchali formou spolupáchateľstva.

„Skončili v cele policajného zaistenia, kde s nimi boli vykonané potrebné procesné úkony. Prípadom sa zaoberá okresný vyšetrovateľ v Humennom, obvineným hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ doplnila informácie hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. 


Prečítajte si viac:


Najnovšie správy